W dniu 18 września 2021 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze zostało przeprowadzone Królewskie Kryterium Asów. Ta wymagająca próba sportowa dla uczestników I Europejskiego Zlotu Forda Model T przyciągnęła rzesze widzów. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych swoje umiejętności sprawdziły załogi z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec. Nagrodą był puchar ufundowany dla zwycięskiej załogi przez Królewskie Towarzystwo Automobilowe.

Po sportowych zmaganiach nadszedł czas na Konkurs Elegancji. Każda załoga miała szansę zaprezentować swoje stroje, dopasowane do epoki automobila oraz sam pojazd. Zwycięzca otrzymał Puchar Grand Prix. Swoją nagrodę ufundował również Prezydent Miasta Jelenia Góra Jerzy Łużniak.

Dzięki wsparciu Miasta Jelenia Góra w trakcie wydarzenia była możliwość zaszczepienia się w specjalnie ustawionym Mobilnym Punkcie Szczepień, bez rejestracji i wcześniejszego umawiania się. Taka akcja podnosi świadomość wśród publiczności, że tylko dzięki szczepieniom jest szansa na opanowanie epidemii SARS CoV-2 i możliwość organizacji tak atrakcyjnych imprez.