II Europejski Rajd Forda Model T ponownie w Jeleniej Górze

Po raz kolejny stuletnie automobile zawitają do Jeleniej Góry

W dniach 2-4 września 2022 w Jeleniej Górze i Piechowicach odbędzie się druga edycja Europejskiego Rajdu Forda Model T oraz pojazdów wyprodukowanych do 1930 roku. Tak jak w poprzednim roku przygotowaliśmy szereg atrakcji, zarówno dla uczestników, jak i widzów. W sobotę 3 września stuletnie pojazdy zmierzą się w Wyścigu na 1/4 mili, który odbędzie się na jeleniogórskim lotnisku. Samo to miejsce szczyci się ponad 75-letnią historią oraz niezwykle ciekawymi eksponatami z historii lotnictwa.

Następnie samochody przejadą kolumną na Plac Ratuszowy, gdzie odbędzie się Konkurs Elegancji i wybrany zostanie najpiękniejszy pojazd oraz załoga ubrana w stylu epoki.

Kolejnym punktem programu będzie Królewskie Kryterium Asów, które w tym roku odbędzie się przy Muzeum Motoryzacji Jelenia Góra.

A w niedzielę 4 września zapraszamy na Piknik Motoryzacyjny do Hotel***** Pałac Pakoszów, dokąd zjadą się również youngtimery.

Wyścig na 1/4 mili – na sportowo na jeleniogórskim lotnisku

Kultowy dystans 400 metrów znowu stanie się wyzwaniem dla historycznych automobili. Podobnie jak w poprzednim roku tor będzie usytuowany na jeleniogórskim lotnisku. Idea wyścigu na 1/4 mili polega na równoległej jeździe dwóch pojazdów na odcinku 402 metrów. Wygrywa...

Miasto Piechowice patronem Europejskiego Zlotu Forda Model T

Już po raz trzeci Burmistrz miasta Piechowice objął Patronat nad Europejskim Zlotem Forda Model T. Tym razem uczestnicy Zlotu będą mogli zaprezentować swoje historyczne samochody w trakcie pierwszego Kryształowego Wyścigu Ulicznego. Będą emocje i sportowa rywalizacja,...