Miasto Jelenia Góra oficjalnym Partnerem Europejski Zlot Forda Model T

 Miasto Jelenia Góra szczyci się kilkusetletnią historią, a obecnie słynie także jako silny ośrodek kulturalny. Organizowane są tu wydarzenia promujące sztukę, rękodzieło, ochronę zdrowia i środowiska, a także wiele innych. Jednym z ważniejszych jest Wrzesień Jeleniogórski, w którym odbywa się m.in. znany w Europie Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości. 
Tym bardziej miło nam jest, że Prezydent Jerzy Łużniak zdecydował się objąć Patronatem I Europejski Zlot Forda Model T. W dniu 18 września 2021 na Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze zjadą automobile, których wiek sięga blisko 100 lat. Załogi zaprezentują nie tylko eleganckie stroje, dopasowane do epoki pojazdu, ale także sprawdzą swoje umiejętności na wymagającym torze przeszkód. Oprawę artystyczną zapewni zespół Mażoretki Prima ze Świdnicy. 
Na Placu Ratuszowym zostanie także ustawiony mobilny Punkt Szczepień, w którym każdy zainteresowany będzie się mógł zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji.

Miasto Piechowice patronem Europejskiego Zlotu Forda Model T

Już po raz trzeci Burmistrz miasta Piechowice objął Patronat nad Europejskim Zlotem Forda Model T i A oraz pojazdów wyprodukowanych do 1939 roku. Będą emocje i sportowa rywalizacja, z czego ucieszą się z pewnością dzieciaki, bo tegoroczny termin Zlotu zbiega się z...

Ruszyły zapisy na III Europejski Zlot Forda Model T – mamy nowy program!

III Europejski Zlot Forda Model T i A oraz pojazdów wyprodukowanych do 1939 roku to wielkie święto miłośników zabytkowej motoryzacji. W programie m.in. wyścig na 1/4 mili na jeleniogórskim lotnisku oraz Królewskie Kryterium Asów - czyli wymagająca próba techniczna....